Alfa verze mapy do GEO hry

Součástí připravované Geo hry (zatím jsem ještě nevymyslel vhodný název) bude i mapa, která bude rozdělena na několik částí, které se budou muset složit. Přemýšlel jsem jestli dělat mapu více jednoduchou nebo trochu složitější, nakonec jsem se rozhodl pro druhou variantu. Ještě nevím, jak to bude vypadat na papíře. Pokud by to vypadalo zle, asi bych to předělal na něco vhodnějšího.

Co se týče historické přesnosti, tak ta je pochopitelně úplně mimo. Snažil jsem se ale vyvarovat takových těch jasných věcí, jako je socha sv. Františka, nebo kaple, které v době do které je hra zasazena ještě neexistovali. Pochopitelně i cesty a domy byly jiné, ale aby se hráči v mapě alespoň trochu vyznali, tak jsem prostě místo současných budov vložil dobové, které zde klidně mohli existovat.

Hra je založena na legendě, kterou jsem si vymyslel. Jako každá legenda si ale hraje s různými historickými událostmi, teoriemi, apod. Trochu se bojím toho, aby to pak někdo nebral jako fakt, protože sám si pamatuju když jsem jako dítě slyšel nějakou legendu, hned jsem ji považoval jako přesnou historickou událost. Ale v celé hře se to budu snažit dostatečně zdůrazňovat.

geo hra mapa