Geocaching

kompasPokud o geocachingu slyšíte poprvé, představte si ho jako hledání ztracených pokladů, které jsou ukryty na tajném místě. Vaším jediným vodítkem k pokladu je mapa, která vám přiblíží kde máte hledat.

V dnešní době je geocaching kombinací hry a turistiky. Takzvané cache se ukrývají především na místech, které jsou určitým způsobem zajímavé a to např. výhledem, nebo nějakou historickou památkou, která se v okolí nachází.

Cache (keš) je speciální schránka, do které se ukrývají různé předměty, které si cacheri (kačeři) vyměňují. Schránka je většinou plastová krabice na potraviny, dóza na kafe, apod., zkrátka takový box, aby ideálně byl vodotěsný a odolal okolním vlivům, aby se neponičil jeho obsah.

Obsah keše se různí. Většinou ale obsahuje především logbook, kde lidé zaznamenají svoje jméno a datum, kdy cache našli. Často se zde také vyměňují drobné předměty. lidé např. přinesou klíčenku a jako výměnu si vyberou něco z obsahu cache. Fantazii se meze nekladou, mělo by se ale jednat o menší předměty, které se do cache vejdou a nejsou příliš cenné.

Proč se zde o geocachingu vůbec píše? To je jednoduché. V okolí Dobré Vody se nachází několik kešek a další byly nově přidány při spuštění tohoto webu. Pokud máte volné odpoledne, můžete si po nich udělat procházku a povyměňovat si pár maličkostí.

Více o geocachingu se můžete dočíst na stránkách Wikipedie.